ترکمن صحرا

ترکمن صحرا سرزمین اسب و دوتار


تاریخ این تور به اتمام رسیده است

جاذبه‌ها


سفر به ترکمن صحرا و هزار دره؛

بازدید از آرامگاه و قبرستان خالدنبی، بنای آجری میل گنبد قابوس (ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو)، آبشار کبودوال، چشمه گل‌رامیان، آبشار شیرآباد، بندر ترکمن و بازار مرزی، جزیره آشوراده و آشنایی با سبک زندگی ترکمن‌ها و موسیقی محلی

برنامه سفر

1

چهارشنبه 1 فروردین 1403
اولین روز سال قراره سفر کنیم به استان گلستان!
برای دیدن طبیعت جذاب ترکمن‌صحرا و استان گلستان شب هنگام تهران به سمت علی‌آباد ترک می‌کنیم.
خوب استراحت می‌کنیم تا روز بعد با دیدن یه طبیعت جذاب سرحال بشیم.
- استراحت در اتوبوس VIP (بیست‌و‌پنج صندلی)


2

پنجشنبه 2 فروردین 1403
پس از صرف صبحانه درهتل، به دیدار از آبشار خزه‌ای کبودوال خواهیم رفت. پیمایش کوتاهی تا آبشار کبودوال خواهیم داشت. مقصد بعدی ما رامیان و دیدار از چشمه گل‌رامیان خواهد بود. بعد از گذشت و گذار وقت نهار رسیده! پس از صرف نهار به سمت هتل محل اقامت خواهیم رفت. زمان کافی برای تحویل اتاق و استراحت خواهیم داشت. عصر هنگام برنامه ما دیدار از گنبدکاووس و میل آجری گنبد (ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو) خواهد بود. اگر زمان مناسبی داشته باشیم از پیست اسب‌دوانی ترکمن‌ها دیدار می‌کنیم. برای استراحت و دورهمی به محل هتل بر‌می‌گردیم.
- اقامت در هتل 3ستاره در شهر مینودشت

3

جمعه 3 فروردین 1403
پس از صرف صبحانه برای دیدن هزار دره جذاب محل اقامتمون ترک می‌کنیم، تپه ماهورهای سرسبز و جذاب و دشت کلزاها جذابیت خیلی زیادی دارن! از آرامگاه چوپان‌آتا و قبرستان خالدنبی بازدید خواهیم کرد و به سمت روستا برمی‌گردیم. نهار با چاشنی دوتار ترکمنی و رقص ذکر‌خنجر برنامه روز دوم سفرمون خواهد بود. مقصد بعدیمون آبشار شیرآباد هست! کمی پیمایش تا رسیدن به یکی از زیباترین آبشارهای گلستان بعد از دیدار و صرف عصرونه به سمت هتل محل اقامتمون برمی‌گردیم.
- اقامت در هتل 3ستاره در شهر مینودشت

4

شنبه 4 فروردین 1403
پس از صرف صبحانه مقصد بعدی ما بندرترکمن خواهد بود، قایق‌سواری تا جزیره آشوراده و دیدار از طبیعت جزیره می‌تونه برامون جذاب باشه. پس از گشت ساحلی و بازدید از بازار مرزی نهار را میل می‌کنیم تا با ثبت لحظاتی خوش به تهران برگردیم.
- استراحت در اتوبوس VIP (بیست‌و‌پنج صندلی)

اطلاعات تکمیلی

سایر خدمات