کنیا

کنیا دنیای حیات وحش؛ نایروبی، نایواشا و ماسای‌مارا


تاریخ این تور به اتمام رسیده است

جاذبه‌ها

سفر به حیات وحش کنیا و بازدید از پارک ملی ماسای‌مارا، دره ریفت‌ولی، دریاچه نایواشا، پارک زرافه‌ها، قبایل بدوی ماسایی،  پارک ملی دروازه جهنم (هلز گیت) 

برنامه سفر

1

یکشنبه 5 فروردین 1403
فرودگاه امام خمینی نقطه‌ی شروعی برای سفر جذابمون به حیات وحش کنیاست. 3 ساعت قبل از پرواز می‌بینیمتون! با پرواز ساعت ۲۲:۵۰ به سمت دوحه پرواز می‌کنیم و پس از توقف ۱.۵ ساعت به سمت نایروبی پرواز می‌کنیم.
- استراحت در هواپیمای قطرایرویز

2

دوشنبه 6 فروردین 1403
حدود ساعت ۷:۳۰ صبح به وقت محلی به نایروبی می‌رسیم و در بدو ورود به فرودگاه برای راحتی بیشتر این روزها سیم کارت مخصوص تهیه می‌کنیم. برای صرف صبحانه و تحویل اتاق‌ها به هتل محل اقامتمون یعنی هتل کنکورد نایروبی خواهیم رفت. زمان کافی برای استراحت در برنامه داریم. راهی شهر میشیم برای گشت و گذار شهریمون. مرکز نگهداری زرافه‌ها اولین گشت ما در کشور کنیاست. برای صرف نهار دور هم جمع میشیم. عصر از هتل میزنیم بیرون و گشت و گذاری در نایروبی خواهیم داشت تا بیشتر با سبک زندگی مردم آشنا بشیم.
- اقامت در هتل 5 ستاره در شهر نایروبی

3

سه شنبه 7 فروردین1403
بعد از چک‌اوت از هتل راهی ماسای‌مارا میشیم. حدود ۷ ساعت در راه هستیم تا به ماسای مارا برسیم. نهار می‌خوریم بعد از صرف نهار کمی استراحت می‌کنیم. عصر به دیدن قبایل ماسایی می‌ریم، با رقص و سنت‌های ماسایی ازمون استقبال می‌کنند. شاید جذابترین قسمت امروز دیدن و آشنایی با فرهنگ و رقص قبایل باشه. کمی با فرهنگ قبایل آشنا میشیم و در صورت تمایل از صنایع دستی قبیله هم خرید می‌کنیم. شب به لوژ ۵ ستاره در ماسای مارا می‌رویم.
- اقامت در لوژ 5 ستاره در ماسای مارا

4

چهارشنبه 8 فروردین1403
شاید جذابترین روز سفرمون امروز باشد! ساعت 6 صبح به سمت پارک ملی ماسای‌مارا میریم تا اگر خوش اقبال باشیم شکار شیر ببینیم! قرار هست که شیر، فیل، یوزپلنگ، کرگدن، پلنگ، زرافه، غزال تامسون و غزال گرنت و بوفالو ببینیم. امیدواریم که 5 حیوان غول پیکر کنیا را ببینیم. دیدن از وایلدبیست‌ها در کنار گله گورخرها جذابیت خودشو داره. قسمت دیگر برنامه امروزمون رسیدن به رودخانه‌ی مارا و دیدن کروکدیل‌ها و اسب آبی هست که در رودخانه زندگی می‌کنند. به دیدن مرز کشور کنیا و تانزانیا در پارک ملی می‌رویم. نهار امروزمون بصورت لانچ‌باکس سرو میشه عصرگاه به محل اقامتمون برمی‌گردیم.
- اقامت در لوژ 5 ستاره در ماسای مارا

5

پنجشنبه 9 فروردین1403
پس از صرف صبحانه به سمت نایواشا حرکت می‌کنیم و حدود ۵ ساعت و نیم در مسیر هستیم. عصر به لوژ ۵ ستاره در کنار دریاچه نایواشا می‌رسیم.
عصر به تفریحات آبی میپردازیم
- اقامت در لوژ 5 ستاره در نایواشا

6

جمعه 10 فروردین 1403
اولین گشت ما پارک ملی دروازه جهنم (هلزگیت) خواهد بود. اینجا می‌تونیم حیواناتی مثل بوفالو، گورخر، میمون هلزگیت و شامپانزه ببینیم. گشت ما اینجا با وسیله‌های سافاری هست اما اگر به دوچرخه سواری علاقمندید می‌تونید با دوچرخه هم در پارک گشت بزنید و از حیوانات پارک ملی عکاسی کنید! مقصد بعدی ما دریاچه نایواشاست! برای دیدن اسب آبی و عقاب ماهیگیر، کینگ فیشر، لک‌لک، پلیکان و.... باید سوار قایق بشیم! جاذبه‌ای که خاطراتش به‌شدت تو ذهنمون حک میشه! عصرگاه به محل اقامتمون در نایواشا می‌رسیم.
- اقامت در لوژ 5 ستاره در نایواشا

7

شنبه 11 فروردین 1403
پس از صرف صبحانه از هتل چک‌اوت می‌کنیم، زمان خداحافظی از کنیای زیبا رسیده و به سمت نایروبی میرویم، در مسیر برای دیدن دره ریفت ولی(زیستگاه انسان های اولیه) توقفی خواهیم داشت، در نایروبی از بازارچه محلی نایروبی دیدن می‌کنیم و و زمان برای خرید سوغاتی و پاساژگردی خواهیم داشت. شب راهی فرودگاه میشیم.
- استراحت در هواپیمای قطرایرویز

8

یکشنبه 12 فروردین 1403
ساعت 1:20 صبح با پرواز به سمت دوحه میریم، توقف کوتاهی داریم و با پرواز به سمت تهران حرکت می‌کنیم و ساعت 10:20 صبح به تهران می‌رسیم.

درباره سفر

اطلاعات تکمیلی

سایر خدمات